loading
HASSLACHER NORICA TIMBER, from wood to wonders
       HASSLACHER NORICA TIMBER, from wood to wonders

       Know-how

       Pro ochranu klimatu

       Udržitelnost v praxi není pro HASSLACHER NORICA TIMBER hlavním předpokladem pouze z hlediska surovin, ale také z hlediska využití energie. Proto je HASSLACHER NORICA TIMBER hrdá na to, že vyrábí více energie z udržitelných obnovitelných zdrojů, než se spotřebuje při výrobě. Vše, co se nezpracuje na dřevěné desky, lepené nosníky, bednicí desky a podobně, vstupuje do energetického cyklu jako biomasa nebo pelety. Energetické portfolio doplňuje malá vodní elektrárna ve Spittalu a fotovoltaická zařízení.

       Biomasa

       Šetrná k životnímu prostředí, moderní, výkonná – ekoenergie z biomasy poskytuje kompletní využití dřeva jako zdroje. Ve vlastních elektrárnách na biomasu přemění HASSLACHER NORICA TIMBER ročně více než 300 000 tun biomasy na udržitelnou energii pro sušení dřeva a výrobu elektřiny. Tato elektřina se mimo jiné dodává do veřejné elektrické sítě jako zelená elektřina a zásobuje místní síť dálkového vytápění Sachsenburgu a Möllbrücku s více než 200 domácnostmi.

       Fotovoltaika

       HASSLACHER NORICA TIMBER investuje do fotovoltaiky. V různých lokalitách se pomocí solárních modulů vyrábí celkem 3,6 megawattů elektřiny. Zde se z obnovitelných zdrojů vyrábí více energie, než se spotřebuje. Za tento závazek získala firma v roce 2015 Rakouskou solární cenu.

       Vodní energie

       V Spittal an der Drau provozuje HASSLACHER NORICA TIMBER od roku 1946 malou vodní elektrárnu na řece Lieser. V roce 2015 byl na jezu Hasslacher vybudován rybí přechod splňující požadavky EU. Na 110 metrech překonají ryby bez problémů výškový rozdíl pět a půl metru proti proudu!

       Nějaké dotazy?

       Neváhejte nás kontaktovat!

       Poznámka: Rádi bychom vás informovali, že společnost HASSLACHER NORICA TIMBER dodává výhradně komerčním zákazníkům.